Tytuł ogłoszenia
Wszystkiego najlepszego
Darek5 Agniesia TofikXXX1

Admin szuka nowego admina do prowadzenia forum :) Czekam na poważne propozycje.

Dla wszystkich aktywnych użytkowników forum CZFA - profesjonalna linia pokarmów firmy Eheim do testowania całkowicie za darmo.
Zapraszam chetnych :)

Sum indyjski

Poprzedni temat « » Następny temat
Przedstawiciele: Kirysy, Kiryski, Zbrojniki, Sumy, Sumiki,

Moderatorzy: Panduro, matejoz

Sum indyjski

Postprzez jabar » Cz kwi 24, 2008 7:09 pm

Udało mi się zrobić zdjęcie temu bandycie :) Postaram się go przynieść na kolejną giełdę może się ktoś zainteresuje, muszę się go pozbyć ale to bardzo ciężkie. Niestety akwarium w którym zamieszkuje ten sum indyjski przejąłem już z nim. To niewdzięczna ryba i dlatego ktoś zainteresowany musi mieć pełną świadomość. Zdjęcia zamieszczam w tym dziale dlatego, że liczę na jakieś wiadomości na temat tej ryby od szacownych forumowiczów.

Obrazek
Obrazek
jabar

Postprzez MarSz » Cz kwi 24, 2008 11:08 pm

Masz rację - to niewdzięczna ryba. Za dnia raczej się ukrywa a w nocy broi. Ja kiedyś miałem dwa takie - jeden był identyczny jak twój a drugi biały. W swoich nocnych rozbojach szczególnie upodobały sobie oczy innych ryb - zacząłem rano obserwować pokaleczone ryby i tak się skończyła u mnie przygoda z tymi sumami.
Niestety nie bardzo miałem co z nimi zrobić - znalazłem tylko jeden sklep, w którym sprzedawca chciał to przyjąć... ale to było parę lat temu.
Podejrzewam, że teraz też będzie Ci znaleźć chętnego na tego suma ale próbować możesz.
MarSz
Uzależniony

Online: 3d 20h 2m 4s

Postprzez florida_blue » Cz kwi 24, 2008 11:14 pm

one u ciebie pływają z neonkami???? Ja miałam kiedys taką trójkę. dwie łaciate krówki i jednego albinoska (z odzysku) - świetne były - i karmiłam je wołowiną i ... mięskiem z kurczaka :roll:
florida_blue
Maniak

Online: 1d 8h 1m 49s

Postprzez jabar » Pt kwi 25, 2008 7:16 am

Ten sum właściwie powinien wybić te neony ale z tego względu że zawsze był z innymi rybami jest w miarę spokojny. Poza tym staram się aby nie był głodny. Zauważyłem że wypływa tylko w czasie karmienia i zbiera pokarm z dna, ryb nie goni. A przy zgaszonym świetle tak jak napisaliście buszuje. Niestety cierpią na tym rośliny.
jabar

Postprzez AQUAROLL » Wt paź 21, 2008 10:04 pm

ja ci powiem tak,ja miałem se kupić tego sumika ale albinoska ale zrezygnowałem z niego a kupiłem se ''red tail catfish'' sum czerwono ogony
(http://www.kameleonsklep.pl/2008/03/02/ ... liopterus/)

przeczytaj ten temat z forum pawiookie.pl a to Ci da kilka informacji o tym sumiku (clarias batrachus)
http://www.pawiookie.pl/forum/inne-ryby ... kie-2.html

jak ja to czytałem to byłem zaszokowany.
AQUAROLL

Postprzez czaki2233 » Wt paź 21, 2008 10:45 pm

no fajnie tylko że claris to sum afrykański(czasami nazywany sumem żabim) a jak w temacie i na zdjęciu jest to fosilis, nie wiem c
Martinez napisał(a):Ja kiedyś miałem dwa takie - jeden był identyczny jak twój a drugi biały. W swoich nocnych rozbojach szczególnie upodobały sobie oczy innych ryb - zacząłem rano obserwować pokaleczone ryby

no to musiały być strasznie, potwornie głodzone że atakowały inne ryby, z natury jest to ryba padlino i owadożerna.
czaki2233

Postprzez AQUAROLL » Śr paź 22, 2008 12:00 am

a to nie jest clarias?
wygląda jak clarias.
sorki za pomyłkę :oops:
AQUAROLL

Postprzez nitrojazz » So lut 13, 2010 9:05 pm

też mi się wydaje że to heteropneustes fossilis; piękna ryba; jak byłem dzieckiem tata przywlókł moje pierwsze akwarium z takimi sumami właśnie - tylko wtedy to się miało nazywać węgorz elektryczny (cóż brak internetu). Od tamtej pory nie spotkałem ich w Częstochowie w sklepach. Zauważyłem że jest owiany strasznie złą sławą. U mnie chyba nie było problemów, mieszkały ze skośnopręgimi i skalarami.
nitrojazz

Postprzez Mgacek » So lut 13, 2010 11:37 pm

Aleś trupa wygrzebał...
[you] zajrzyj na http://www.zoo-gielda.czest.pl/ - ZAPRASZAM!!!
Mgacek
Maniak

Online: 1d 4h 26m 1s

Postprzez nitrojazz » So lut 13, 2010 11:49 pm

z 21 października 2008, przeciez to noworodek ;>
nitrojazz

Sum indyjski

Postprzez kamyccek » Śr lis 14, 2012 12:05 am

Mam 2 (po 12 lat każdy), a były 4 te sumy... co dziwne u mnie lubią światło (może to za sprawą braku roślin i miejsca do chowania)... w nocy baraszkują też, ale ostatnio zauważyłam, że oczy im się zrobiły jakby zamglone. Co może być tego przyczyną bo miło by było gdyby pożyły jeszcze trochę. Jak na ryby drapieżne to są bardzo spokojne... Nadmienię, jeszcze że mieszkają z innymi drapieżnikami o dziwo w pokoju.
Najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
kamyccek
Uczestnik

Online: 4h 30m 1s

Sum indyjski

Postprzez BzZzYkU » Śr lis 14, 2012 12:24 am

Miałem kiriśnika czarnoplamego żył 6 lat chyba i nie chce Cię niepokoić ale parę tygodni przed śmiercią też mu oczy zaszły mgła najpierw jedno później po czasie drugie a następnie zgon
BzZzYkU
Zapaleniec

Online: 3d 8h 18m 2s

Sum indyjski

Postprzez kamyccek » Śr lis 14, 2012 9:56 pm

BzZzYkU moje sumy mają tak jakoś od podajże roku i nadal nie zeszły z tego świata więc podejrzewam, że to jakaś choroba. Dziś np przy układaniu roślin zachowywały się tak jakby były z kamienia... może to skutek czegoś nowego w akwa a może nie... jestem zaniepokojona co się z nimi dzieje... zresztą od kilku dni (nawet pokuszę się o stwierdzenie 3tyg) tak się z nimi dzieje.
kamyccek
Uczestnik

Sum indyjski

Postprzez KODI » Śr lis 14, 2012 10:27 pm

Obawiam się ,że Twoje sumy załapały grzybicę lub pleśniawkę (leczy się tak samo),jednym z objawów są właśnie zarośnięte oczy mgłą (taką kataraktą).Identyczne objawy miały moje bojowniki :idea:
Aqua Jura
KODI
Fanatyk

Online: 30d 19h 40m 22s

Sum indyjski

Postprzez kamyccek » Cz lis 15, 2012 12:18 am

O kurczę w takim razie przyjrzę się im bardziej i spróbuję coś je podleczyć jeśli tak jest. Na początku zwiększę temperaturę w akwa (utrzymuję około 22stopni - jak miały wyższą to coś było nie tak, jak niższą też). Dzięki za porady :)
kamyccek
Uczestnik

Następna strona

Powrót do Sumowate