Tytuł ogłoszenia

Admin szuka nowego admina do prowadzenia forum :) Czekam na poważne propozycje.

Dla wszystkich aktywnych użytkowników forum CZFA - profesjonalna linia pokarmów firmy Eheim do testowania całkowicie za darmo.
Zapraszam chetnych :)

rozród bocji wspaniałej

Poprzedni temat « » Następny temat
Przedstawiciele: Brzanki, Danio, Kardynałki, Razbory, Bocje, Welonki, ...

Moderator: matejoz

rozród bocji wspaniałej

Postprzez alkorta » Śr paź 28, 2009 10:14 pm

WITAM. Czy ktoś wie może jak rozmnożyć bocję wspaniałą? Ja zauważyłem, że podczas większej podmiany wody bardziej się ożywiają i zachowują się tak jakby "tańczyły" w akwarium. Być może większy dodatek świeżej wody pobudza te piękne ryby.
alkorta

Postprzez Gregory85 » Śr paź 28, 2009 10:32 pm

Ogólnie na forach i w internecie panuje opinia, że bocji wspaniałej nie da się rozmnożyć w domowych warunkach.

Osobiście też nie spotkałem nikogo, ani nie słyszałem opinii, żeby się to komuś udało.
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Pozdrawiam
Grzegorz
Gregory85
Maniak

Online: 39d 13h 19m 55s

Postprzez Dapi » Śr paź 28, 2009 10:55 pm

Podobno można je rozmnożyć wprowadzając duże ilości świeżej wody do akwarium, mocno napowietrzając i robiąc duży ruch wody (np. mocny filtracja) Do tego kilka innych czynników i git.
Jednak to nie takie proste i nam, zwykłym śmiertelnikom się to nie uda :neutral:
[center]Obrazek[/center]
Dapi
Maniak

Online: 6m 45s

Postprzez alkorta » Śr paź 28, 2009 11:02 pm

No cóż kto nie próbuje ten nie ma. Może ktoś ma więcej informacji o naturalnym środowisku tych ryb bo ja z tych co znalazłem dowiedziałem się tyle co z książek.
alkorta

Powrót do Karpiowate