Tytuł ogłoszenia

Kto che przejąć i prowadzić forum? Szukamy nowego admina do prowadzenia forum :)
Czekamy na poważne propozycje.

rozród bocji wspaniałej

Poprzedni temat « » Następny temat
Przedstawiciele: Brzanki, Danio, Kardynałki, Razbory, Bocje, Welonki, ...

Moderator: matejoz

rozród bocji wspaniałej

Postprzez alkorta » Śr paź 28, 2009 10:14 pm

WITAM. Czy ktoś wie może jak rozmnożyć bocję wspaniałą? Ja zauważyłem, że podczas większej podmiany wody bardziej się ożywiają i zachowują się tak jakby "tańczyły" w akwarium. Być może większy dodatek świeżej wody pobudza te piękne ryby.
alkorta

Postprzez Gregory85 » Śr paź 28, 2009 10:32 pm

Ogólnie na forach i w internecie panuje opinia, że bocji wspaniałej nie da się rozmnożyć w domowych warunkach.

Osobiście też nie spotkałem nikogo, ani nie słyszałem opinii, żeby się to komuś udało.
Gregory85
Maniak

Online: 39d 13h 21m 2s

Postprzez Dapi » Śr paź 28, 2009 10:55 pm

Podobno można je rozmnożyć wprowadzając duże ilości świeżej wody do akwarium, mocno napowietrzając i robiąc duży ruch wody (np. mocny filtracja) Do tego kilka innych czynników i git.
Jednak to nie takie proste i nam, zwykłym śmiertelnikom się to nie uda :neutral:
Dapi
Maniak

Online: 15m 7s

Postprzez alkorta » Śr paź 28, 2009 11:02 pm

No cóż kto nie próbuje ten nie ma. Może ktoś ma więcej informacji o naturalnym środowisku tych ryb bo ja z tych co znalazłem dowiedziałem się tyle co z książek.
alkorta

Powrót do Karpiowate